Zobrazení uloženého hesla na webových stránkách

skryté heslo Návody

Na úvod bych chtěl napsat, že věřím v poctivost čtenářů tohoto článku. Následující text by vám měl pomoci ke zjištění vlastního hesla z webových stránek, kde ho máte předuložené, ale už absolutně netušíte, co za heslo tam můžete mít. Zároveň budiž to poučení, abyste nikde nechávali zapnutý počítač bez dozoru. I když vám nezmizí, vaše hesla si může někdo přečíst aniž byste to zjistili.

Změna typu formulářového prvku

Návod píšu pro Firefox ale v podstatě stejně to funguje v Chromu nebo IE.  Přihlašovací formulář se skládá ze dvou políček, které jsou v kódu napsané jako input. Input může mít několik typů např. text, number nebo password. No a celý trik spočívá v tom, že typ u pole s heslem změníme z password na text.

Pravým tlačítkem tedy klepneme na pole s heslem a zvolíme Prozkoumat prvek (v Chromu je to Prozkoumat, v IE Zkontrolovat prvek). Měli bychom vidět něco podobného jako je na obrázku níže.

Prozkoumat prvek
Prozkoumat prvek

Zajímá nás type. Myší dvakrát klikneme na password, vepíšeme místo toho text a dáme ENTER.

Heslo v textové podobě
Heslo v textové podobě

No a to je celá věda:) Doufám, že vám návod pomohl a i když třeba nemáte problém s pamatováním, tak vás toto aspoň poučilo jak snadné je získat hesla z nestřeženého počítače.

hilgertl
Celý svůj život jsem hlavně sportovec a přestože mám na svém kontě už mnoho porážek, nevypadá to, že by mě od sportu něco odradilo. Také mě baví moderní technologie a na škole jsem přičichl k programování. Baví mě hledat jednoduchá řešení a pomocí správně poskládaného kódu usnadňovat práci a tvořit něco co funguje a používá se to. Mimo to si vařím svoje pivo, peču svůj chleba a semtam zahradničím:)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *