Zvýraznění příspěvku ve WordPressu

Říj 21, 2022 | Wordpress

WordPress umožňuje zvýraznit příspěvky. Je to užitečné pokud chcete propagovat nějaký příspěvek a nechcete aby zapadnul mezi ostatní. Ve výchozím nastavení se totiž zobrazují příspěvky dle data.
Pokud příspěvek označíte jako zvýrazněný zobrazí se navrch nehledě na datum. Pokud už ho tam nebudete chtít mít, zrušíte zvýraznění a příspěvek se zařadí na své místo.

Zvýraznit příspěvek

Hromadné zrušení zvýraznění příspěvku

Na jednom blogu, který spravuji jsem si všiml, že mají několik desítek zvýrazněných příspěvků. Zvýrazněné příspěvky se totiž zobrazují nahoře jen na úvodní stránce blogu a ne v kategoriích a tyto stránky jsou dělané tak, že se prochází po kategoriích takže to nikoho netrklo.
Pouze přes drobečkovou navigaci se dalo prokliknout na hlavní stránku blogu, kde byly dva roky staré články. Jak to ale vyřešit aniž bych musel desítky příspěvků editovat a zrušit zaškrtátko? V databázi jsou zvýrazněné příspěvky uloženy v tabulce wp_options. Konkrétně pak option_name=’sticky_posts‘. Pokud tedy chcete hromadně zrušit všechny zvýrazněné příspěvky lze to vyřešit SQL příkazem (prefix wp_ změňte na váš používaný):

UPDATE `wp_options` SET `option_value`='' WHERE `option_name`='sticky_posts'