Propojení formuláře Contact Form 7 s Ecomail

Dub 9, 2024 | Wordpress

Ecomail je česká platforma pro e-mailový marketing. Contact form 7 je oblíbené řešení pro kontaktní formuláře do WordPressu. To by jako stručný úvod do problematiky mohlo stačit:)

Jak to propojit?

Ještě na úvod zmíním, že pokud vám jde čistě jen o sběr kontaktů, můžete si v Ecomail vytvořit formulář a jeho kód pak vložit kdekoliv do stránek a není třeba dalších složitostí.

Co když už ale máte na webu například kontaktní formulář, přes který sbíráte nějaké poptávky a rádi byste dali možnost svým zákazníkům upsat se do newsletteru i přes něj?

Propojení formuláře s ecomail
Příklad formuláře, který slouží pro dotazy k produktům. Při souhlasu může sbírat i kontakty pro marketing

Ke každému formuláři, přes který chcete data sbírat přidejte checkbox pro potvrzení souhlasu. Kód pro Contact form 7 níže.

<label>[acceptance souhlas-marketing optional] Souhlasím se zasíláním newsletteru a <a href="/souhlas-se-zpracovanim-osobnich-udaju-pro-marketingove-ucely" target="_blank">zpracováním osobních údajů pro marketingové účely.</a></label>

Důležité je že tento souhlas by měl být dobrovolný optional. Chcete totiž stále svým návštěvníkům umožnit vás kontaktovat i bez upsání se k newsletteru.

Dále je nutné mít v Ecomail vytvořený seznam, do kterého chcete kontakty sbírat a zjistit si API klíč, který je potřeba pro komunikaci. ID seznamu zjistíte z url adresy pokud se prokliknete na jeho detail v sekci Kontakty. Pokud je url například https://mojefirma.ecomailapp.cz/contacts/1/ ID seznamu je 1. API klíč pak zjistíte v sekci Správa účtu (v pravém horním menu klikněte na váš login email) – Pro vývojáře. Pak už stačí jen napasovat tyto proměnné do následujícího kódu, který vložíte do functions.php.

Kód reaguje na všechny Contact Form 7 formuláře a pouze pokud obsahují a mají zaškrtnutý souhlas, odešle údaje do ecomail.

Důležité. Kód výše předpokládá, že pole pro e-mail ve svém formuláři máte pod jménem your-email jméno pod your-name a zaškrtávací pole se souhlasem pod souhlas-marketing. Pokud máte pole pojmenovaná jinak, musíte to změnit v příslušném formuláři a nebo v kódu výše.

Další parametr, který můžete dle libosti změnit (nebo vynechat) je source. V kódu tam posílám hodnotu CF7. To vám může pomoci s identifikací zdroje pokud do jednoho seznamu budete sbírat data z různých zdrojů.