QR kód pro platbu ve Woocommerce

Říj 30, 2023 | WooCommerce

Pokud provozujete e-shop ve Woocommerce, možná byste rádi dali zákazníkům možnost pohodlného zadání bankovních údajů pomocí QR kódu. Na toto se dá samozřejmě sehnat i nějaký hotový plugin ale s pomocí Google Chart API stačí pár řádků kódu.

QR platba na stránce potvrzující objednávku (thank you page)

Pro zobrazení QR kódu pro platbu na stránce potvrzující objednávky tzv. thankyou page použijeme následující kód, který vložíme např. do souboru function.php naši aktivní child šablony.

Kód výše na stránku k bankovním údajům vloží QR kód s následujícími parametry:

  • ACC číslo vašeho účtu ve formátu IBAN. V nastevení Woocommerce v sekci Pokladna tedy musíte mít aktivní bankovní účet s vyplněným IBAN.
  • AM celková částka za objednávku (vyplní se dle objednávky).
  • MSG Zpráva pro příjemce. Zde nastaveno Platba za objednávku {číslo objednávky}.
  • X-VS variabilní symbol (zde číslo objednávky).

QR kód pro platbu do potvrzujícího e-mailu

Do e-mailu potvrzující objednávku můžeme QR kód vložit pomocí následující akce:

Kód je rozdílný pouze v podmínce na začátku, kdy ověřujeme, že se jedná o e-mail pro zákazníka a ne administrátora obchodu. Dále se to týká jen objednávek ve stavu on-hold (čeká na vyřízení).

Informace o variabilním symbolu

Možná by se hodilo ke všem informacím o bankovním spojení vypsat i číslo variabilního symbolu, který se má při placení zadat. Tento kód to zajistí jak na stránce potvrzující objednávku tak i v e-mailu. Jako variabilní symbol se zde použije číslo objednávky.