O mně

Dost často dostávám otázku jestli jsem jako syn svých pádlujících rodičů měl vůbec na výběr čemu bych se chtěl jednou věnovat. Na tuto otázku se dá odpovědět ano i ne. Jako malý jsem zkoušel i jiné sporty než jen ježdění na kajaku. Na druhou stranu když jsem byl od mala s rodiči kolem vody a na závodech tak bylo velice pravděpodobné, že i v mém životě bude hrát voda svou velkou roli.

Asi by o mně nikdo neřekl, že jsem byl nějaký extra talent. V žácích i dorostencích jsem jezdil kolem 2. až 5.místa, vypadal jsem vždycky spíš mladší, měl jsem tenké ručičky a vyspělejší vrstevníci mě tak válcovali. Dlouho se mi ani nedařilo probojovat se do juniorské reprezentace. Až jednou v létě jsem se to rozhodl změnit a když byli všichni na prázdninách, tak já jsem trávil celé dny na kanále v Troji. Ten rok jsem pak koncem léta na stejném kanále vyhrál svůj první mezinárodní juniorský závod a další rok jsem vyhrál i nominaci do juniorské reprezentace a stal se vicemistrem Evropy juniorů. V dalších letech jsem pak reprezentoval v kategorii do 23 let, kde jsem získal několik medailí v týmových závodech. V roce 2007 jsem se poprvé probojoval i do seniorské reprezentace a získal bronz z týmového závodu na Mistrovství světa v Brazilském Foz. Získal jsem i medaile za umístění v závodech Světového poháru a v roce 2013 titul Mistr republiky. V roce 2015 jsem pak vyhrál v celkovém pořadí Český pohár.

Stejně jako ve sportu mě rodina ovlivnila i co se vzdělání týče. Táta, děda i strejda získali při svém sportování vysokoškolský diplom a proto i zde jsem měl onu zmiňovanou „svobodu“ volby:) V tomto mě dost ovlivnila i moje první trenérka Renata Knýová, která se vždycky stejně ráda chlubila svými svěřenci medailisty a svěřenci, kteří se stali doktory, právníky, rodiči… Po maturitě jsem tedy nastoupil na ČVUT fakultu elektrotechnickou, kde jsem v roce 2009 získal titul Bc. v oboru Web a multimedia a v roce 2012 titul Ing. v oboru Softwarové inženýrství.

Datum narození: 17.12.1986
Výška: 180 cm
Váha: 71 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: blond
Klub: Dukla Brandýs nad Labem
Loď: Galasport – Caipi
Pádlo: Galasport
Vybavení na vodu: Hiko sport
Trenér: 2005 – 2017 Luboš Hilgert (otec)
nyní Jan Vondra
Vzdělání: vysokoškolské (ČVUT – fakulta elektrotechnická)
Bc. – obor Web a multimedia
Ing. – softwarové inženýrství
Zájmy: domácí vaření piva, zahrádka, moderní technologie